Istnieje duże grono osób, które chcą mieć zarobki bez przymusu częstego opuszczania mieszkania. Tyczy się to przede wszystkim niepełnosprawnych, matek opiekujących się małymi dziećmi i osób, mieszkających w oddaleniu od miasta.

Okazuje się, iż w dzisiejszych czasach mamy sporo możliwości pełnienia takiej pracy w domu. Tym sposobem w ramach działalności gospodarczej albo na umowy o dzieło zdołają pracować: programiści, tłumacze, literaci, pismacy, informatycy, architekci. Można także otworzyć swoją niewielką domową firmę by prowadzić handel, wyrabiać rękodzieło bądź żyć z reklam lokowanych na blogach. Następna ewentualność to domowe chałupnictwo, tu jednak powinno się uważać, bo istnieje wiele nieuczciwych firm na rynku. W swoich czterech ścianach zdołają też pracować osoby, piszące na zlecenie teksty oraz artykuły.

Wychodzi na to, że korzystając z tych wielu sposobów można zarabiać dość dobre pieniądze a równocześnie znajdować się blisko rodziny. Każdy więc, kto ma chęć wykonywać pracę w mieszkaniu i akceptuje powiązaną z tym samotność i potrzebę samodzielności winien spróbować takiej formy zarabiania.