Urlop są okresem, kiedy pragniemy sycić się odpoczynkiem na plaży a także cudownym promieniowaniem słonecznym. Opalanie może być rozkoszne i dające satysfakcję, jednak nie powinniśmy zapominać o istotnych zasadach, które umożliwią nam bezpieczeństwo i zdrową opaleniznę. W tym artykule przedłożymy parę zasadniczych podpowiedzi, które wskazane jest uwzględniać w trakcie spędzania czasu na plaży.

Stroń od opalania w godzinach najogromniejszego nasłonecznienia

Aby radować się bezpiecznym i błogim opalaniem na plaży, fundamentalne jest wybranie stosowniej pory dnia. Optymalnymi momentami do opalania są poranna godzina przed godziną 11 oraz poobiednia, po godzinie 16. W tym okresie promienie słoneczne są łagodniejsze dla skóry, natomiast ryzyko oparzeń jest dużo niższe.

Poranne godziny są szczególnie zasadne dla plażowania, bo intensywność promieniowania UV jest w owym czasie mniejsza. Słońce wyłania się wówczas spoza horyzontu, i jego promienie są w wyższym stopniu horyzontalne, co skutkuje mniejszym przytłoczeniem dla cery. To poprawny moment, aby zacząć opalanie i nabyć urodziwej opalenizny.

Po godzinie szesnastej, jak słońce zaczyna w tej chwili schodzić, promienie słoneczne stają się z większym natężeniem nachylone, co oznacza, iż przechodzą przez znaczną powłokę atmosfery. W konsekwencji stają się w wyższym stopniu zdekoncentrowane i mniej podstępne dla cery. Popołudniowe opalanie jest w związku z tym bardziej bezpieczne, a zarazem zapewnia możliwość uzyskania pożądanej opalenizny.

Wykorzystuj krem z filtrem

Aplikacja preparatu z protektorem jest nadzwyczajnie kluczowe dla świadomego plażowania. Wyłoń krem z protektorem o właściwym faktorze ochrony (SPF) dopasowanym do Twojego typu cery. Wskazane jest kupić artykuł wysokiej jakości, jaki umożliwi odpowiednią osłonę przed wrogim promieniowaniem UV. Nałóż preparat sowicie na całe ciało przed wyjściem na plażę, pamiętając o wyjątkowo narażonych obszarach, jak na przykład nos, uszy, ramiona i nogi. Znaczące jest też częste odświeżanie nakładanego preparatu, przede wszystkim po kąpieli czy upływie czasu.

Wyekwipuj się w należyte nakrycie głowy

Asekuracja skóry głowy jest jednakowo znacząca jak strzeżenie reszty organizmu. Wybierz cienką, przewiewną czapkę bądź kapelusz, który zabezpieczy Twoją głowę przed bezpośrednim działaniempromieni słonecznych. Nie pamiętaj, że skóra na głowie jest wrażliwa na sparzenia słoneczne, a nadto długa wystawa bez ochrony może kierować do oparzeń i uszkodzenia skóry. W związku z tym zawsze miej przy sobie odpowiednie okrycie głowy i noś go niezależnie od pory roku.

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie: zostań nawodniony przez picie dużej ilości wody

Podczas ciepłych dni na plaży nie zapominaj o regularnym napojeniu organizmu. Wysokie temperatury i ekspozycja na słońce są w stanie prowadzić do rychłej straty wody z układu. Dlatego znaczące jest, aby popijać mnóstwo wody a także trzymać dobry stopień nawilżenia od wewnątrz. Stroń od napojów alkoholowych i słodzonych, dlatego że mogą one kierować do odwodnienia. Woda jest optymalnym doborem, żeby podtrzymać układ nawodniony plus porządnie nawilżoną skórę.

Regeneruj skórę po plażowaniu: jak zadbać o nią po dniu na plaży

Po ukończeniu opalania na plaży, znaczące jest dobre dbanie o skórę. Po kąpieli czy natrysku, użyj nawilżającego balsamu lub mleczka po opalaniu. Te produkty pomogą w odbudowaniu skóry, utrzymać jej poprawne nawilżenie i ujarzmić ewentualne podrażnienia. Wyjątkową atencję zwróć na miejsca, które były wyjątkowo wystawione na słońce, takie np. twarz, ramiona i nogi. Stroń od też szczeciniastych ręczników i mocnego masowania skóry, aby nie męczyć organizmu dodatkowo. Powinno się również pić mnóstwo wody po plażowaniu, by dopomóc ustrojowi w podtrzymaniu odpowiedniego nawodnienia ciała.

Pamiętaj, że powyższe podpowiedzi są podstawowymi regułami dla świadomego i błogiego plażowania. Nieustannie przystosuj je do swoich subiektywnych preferencji jak również warunków charakterystycznych w określonym klimacie. Twój dobrostan i dobre nastawienie są najistotniejsze, wobec tego zatroszcz się o swoją cerę i raduj się opalaniem na plaży odpowiedzialnie.