W współczesnym zagmatwanym i pełnym dekoncentracji świecie, rutyna świadomej obecności stała się szalenie wartościowym instrumentem dla mnóstwa osób. Uważność, określana także jako mindfulness, stanowi umiejętność bycia absolutnie obecnym i świadomym w chwili obecnej. Stanowi to sztuka, jaka zapewnia nam możność zamyślenia się, spojrzenia wewnątrz siebie i czerpania radości z każdej rzeczywistości.

Dlaczego świadomość chwili jest tak znacząca? Na początek dopomaga nam przywrócić balans w nawale rutynowych obowiązków i męczących sytuacji. Poprzez wprawę uważności zdołamy nauczyć się radzenia sobie z negatywnymi myślami i uczuciami, oraz upodobać sobie malutkie, powszednie przyjemności. Stanowi to też wydajne narzędzie w redukcji stresu i poprawie generalnego samopoczucia.

Pozytywne skutki wypływające z praktykowania uważności są mnogie. Badania dowodzą, że częste praktykowanie mindfullness może wesprzeć w poprawieniu koncentracji, obniżeniu przejawów nerwicy i depresji, zwiększeniu wytrzymałości na napięcie jak również wzmocnieniu związków interpersonalnych. Mindfulness naucza nas o pochwały tego, co jest, bez oceniania i buntu. Zapewnia nam okazję pogrążenia się w chwili aktualnej, czerpania przyjemności ze normalnych obowiązków i dostrzegania piękna wokół nas.

W jaki sposób rozpocząć praktykowanie mindfullness? Można wymienić niemało różnorodnych metod oraz usposobień do uważności, jednak rozwiązaniem jest cykliczność i zorganizowanie miejsca w naszym powszednim życiu na tę praktykę. Powinniśmy rozpocząć od rzetelnych zadań takich jak skoncentrowanie się na oddechu, świadome jedzenie bądź spacerowanie z pełną czujnością. Występują również poręczne aplikacje mobilne i zawartości online, które mogą podtrzymać w zapoczątkowaniu doświadczenia uważności.

Świetnie, by było, że uważność stanie się naszym codziennym kierownikiem, prowadzącym nas przez nasze życie. Niech doświadczenie uważności doprowadzi do głębszej samoświadomości, afirmacji i stosunku do siebie i pozostałych osób . Uwierzże metodzie i ofiaruj sobie moment na spostrzeganie. Nie zapominaj, iż świadomość chwili to podróż, a nie cel. Znaczące jest bycie wytrwałym i dobrodusznym dla siebie w trakcie praktyki.

Przez praktykę mindfullness możemy odnaleźć spokój, szczęście i pełnię w naszym aktywnym życiu. Zapraszamy Cię do zainicjowania swojej historii z uważnością już dziś i do odnalezienia, w jaki sposób ta praktyka jest w stanie sprowadzić korzystne zmiany w Twoim istnieniu.

Bądź obecny, bądź świadomy, bądź wyważony i admiruj powab i harmonię, jakie są skutkiem tego stanu bycia.